Cikksorozatunk a második Coaching Camp programjait ismerteti, mely követi az elsőn kialakított tradíciót abban az értelemben, hogy nemcsak azért érdemes részt venni a programokon, mert tanulhatunk egymástól, hanem a kötetlen ismerkedés is lehetőséget ad arra, hogy rácsodálkozzunk a szakma sokszínűségére. A vezetőedzők bemutatkozásait és programajánlóját követhetik nyomon.
“Kiscsoportos munka sok-sok vidám perccel”
Vízi Beáta a tranzakcióanalízis (TA) elemzés módszerével dolgozó coach, aki – a saját bevallása szerint – szívesen tanul másoktól , és azt gondolja, hogy jó alkalom lehet a rendezvény az együttgondolkodásra és az egymástól való tanulásra. Ő azért jön szívesen a június 19-20-án megrendezendő Coaching Campre, mert szeretne személyes élményt szerezni olyan coaching irányzatokról, melyekről korábban is sok jót hallott, de a rendezvény előtt a képviselőikkel korábban nem volt alkalma megismerkedni. “Szeretném a kollégákat jobban megismerni!”- foglalta össze a rendezvénytől a legfőbb elvárását a szakember.
A II. Coaching Campen (2014. Június 19-20.) Vízi Beáta azt szeretné, ha mindez egy jó légkörben, szakmailag színvonalas kiscsoportos munka keretében valósulna meg. Azt, hogy ennek milyen jó hagyományai vannak, mi sem mutatja jobban, minthogy ő is úgy hallotta, hogy az előző alkalom is ilyen volt.
A szakember már több éve Tranzakcióanalizis elemzés szemléletével dolgozik, és az érdeklődők számára is ezt a coaching szemléletet szeretné bemutatni. “Hogyan lehetnek kapcsolataink örömteli, játszmamentes kapcsolatok? Mit is jelent a játszma? Mi a különbség konfliktus és játszma között? “ Ezek a TA alapvető kérdésfeltevései Vízi Beáta szerint. Ha pedig ez a kép összeállt, akkor segítő szakemberként érdemes – szerinte – azon elgondolkodni, hogy mire érdemes figyelni, akár a segítő és támogató kapcsolatokban, akár családi kapcsolatainkban a játszmák megelőzésének érdekében.