GÁLA.jpg

A sokszínűség konferenciája és a kiválóságok ünnepe

GÁLA.jpgTalálóan fogalmazta meg a PWA Hungary (Professional Women’s Association) hagyományos éves konferenciájának egyik vendége: „Ez egy sokszínűen humánus üzleti konferencia, még több kellene belőle, hogy még többet tudjunk kihozni az emberi képességeinkből. Ez a legnagyobb tartalékunk.” A PWA és az Investors in People Hungary (IIP) közös díjkiosztó gáláján – amely a konferenciát követte – Iain Lindsay, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete hangsúlyozta: „Nagyszerű látni, hogy a PWA és az Investors in People együtt dolgozik a legkiválóbb szervezeti gyakorlatok terjesztésén, és az eredményes, felelős, fenntartható üzlet és a sokszínűség értékeinek megismertetésén. Mindannyiunknak szükségünk van követendő példaképekre, akiknek gondolataiból meríthetünk, és pozitív példákra, amelyekből tanulhatunk.”

A sokszínűség konferenciája

A Professional Women’s Association (PWA) – a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH), az Investors in People Hungary és a Corinthia Hotel Budapest támogatásával – május 5-én rendezte meg konferenciáját A teljesítmény ezer arca címmel az idén 120 éves Corinthiában.

A PWA elnöke, Katona Melinda megnyitóbeszédében kiemelte: emberi szándékokból nem, csupán emberi tettekből születnek stratégiák, s „kreatívnak lenni annyi, mint cselekedni”. Szerinte nem pusztán egy szellemi korszakot jellemez, hogy milyen kérdéseket tesz fel, milyen problémákat azonosít, hanem minden egyént, minden szervezetet is – legyen az üzleti vagy civil társaság. „Bárki, aki tovább akar jutni, fölvet újabb kérdéseket. A PWA idei konferenciájának pontosan ez volt a célja. A különféle, sokszínű tudás határát feszegetni, hogy új eredményekre, új gondolatokra, esetleg új megoldásokra jussanak a résztvevők” – mondta Katona Melinda.

Három kerekasztal köré rendeződtek a kérdések. Csak néhány közülük, amelyeket a moderátor, Nyitrai Kata televíziós újságíró és a résztvevők felvetettek a beszélgetések során. Vajon készen kell állni a tévedésre is ahhoz, hogy létrehozzunk bármi eredetit? A fölfedezés hibák és próbálkozások állandó folyamata? A kreativitás mindig magában hordozza az alternatív látásmódok, gondolkodásmódok és cselekvések biztos ígéretét? Ahhoz, hogy valódi kreatív képességeinkre rátaláljunk, szükségünk van az értelemre és az érzelmekre, az intuícióra, a képzeletre és a gyakorlati képességekre is? A tudás és az intuitív képesség a sokszínűség alapja lehet-e? Egyáltalán: mi a sokszínűség, mit tudunk a diverzitásról? A sokszínűséggel a teljesítmény is változik?

A beszélgetőtársak is különféle területeket képviseltek: nemzetközi vállalatokat, nemzetközi civil segítő szervezeteket, a tudomány, a kultúra és a sport világát, a BCCH-t, tehetséggondozó programokat, projekteket, egyetemi karrierközpontot. Nyilván a beszélgetések tanulsága is sokszínű volt. Például: az információk semmilyen mechanikus összerendezése nem képes megközelíteni az emberi intuíciót. Minden stratégiai változás valamilyen új tapasztalatszerzést jelent, lépést az ismeretlenbe, kockázatvállalást; így egyetlen szervezet sem tudja pontosan, hogy az eddig bevált kompetenciák később majd erősségnek vagy gyengeségnek bizonyulnak-e. Vagy: a sikeres stratégia az, amelyet az elkötelezett emberek energiával töltenek meg, azzal, hogy megvalósítják, és jól csinálják. Más tanulság: a valódi tanulás a gondolkodás és a cselekvés érintkezési pontjainak zajlik, ahogyan a szereplők reflektálnak a saját tetteikre. Vagy: fel kell ismerni a szótlan, vagyis az implicit tudás jelentőségét is.

A teljesítmény kapcsán majd’ minden előadó szóba hozta az együttműködést, amelynek alapja a bizalom. Persze ahhoz, hogy bízzunk másokban, és mások bizalmát elnyerhessük, előbb önmagunkban kell bíznunk. A bizalom a társadalom működésének is feltétele. A társadalmi kapcsolatok lehetetlenné válnának egy olyan világban, ahol senkiben sem lehet megbízni. A bizalom hatékonyságnövelő: jó az egyénnek és a közösségnek is.

Katona Melinda zárszavában visszautalt a kerekasztal-beszélgetésekre, amelyek érintették azt is: minél bonyolultabb a világ, annál kreatívabbnak kell lennünk, hogy boldogulhassunk. Minden újítás – alkalmazott kreativitás. És bár minden ember óriási kreatív potenciállal rendelkezik, kérdés, sikerül-e kibontakoztatnia a képességét. Arról is szólt a PWA elnöke: az élet minden területe az együttműködések rendszeréből épül fel, és akik nem képesek kooperációra, azok már középtávon lemaradnak.

A PWA minden egyes programja, projektje kapcsán az együttműködésre törekszik. Maga a szervezet is a diverzitást képviseli, ahogyan a partnerség, a szinergiákban való gondolkodás, a tudatosabb életstratégia, az önismereti tudás elmélyítése is a PWA védjegye, tette hozzá Katona Melinda, aki a konferencia zárásaként okleveleket adott át a PWA Mentorprogramjában résztvevőknek. Majd a PWA – a Corinthiával, a Csodalámpa Alapítvánnyal közösen – ismét teljesített egy „csodalámpa kívánságot”: a nyolcéves, izomsorvadásban szenvedő Balázs álmát valóra váltották, aki okosórát kért és kapott.

A PWA együttműködésben a United Way Magyarországgal és a Henkel Magyarország Kft-vel, 2016-ban első alkalommal ítélte oda a Tehetség-díjat, amelyet Tolnay Lili 18 éves iskolás vehetett át kimagasló képzőművészeti tehetségéért.

A kiválóságok ünnepe

Éppen a kooperációs gondolkodásból fakadt az is, hogy idén a hasonló értékek alapján működő PWA és az Investors in People közösen szervezte díjkiosztó gáláját, amelyet a konferencia után tartottak a Corinthia báltermében – Iain Lindsay, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete jelenlétében és a BCCH támogatásával. A gálán a Bogdán Norbert Trió zenélt, s Horváth Lili Jászai-díjas színművész konferált.

PWA konferencia díjazottaiEz az este a kiválóságok ünnepe volt. Hiszen a PWA díjazottjai olyan menedzserek és vállalkozók, akik kiemelkedően sokat tesznek az általuk irányított vállalatok tartós sikeréért, és akik minden bizonnyal hosszú távon is meghatározó szereplői lesznek a hazai üzleti életnek. Az Investors in People pedig Magyarország Legkiválóbb Vállalatait díjazza: azokat, amelyek figyelemre méltó szervezeti gyakorlatokkal mutatnak jó példát a gazdaság többi szereplőjének.

Iain Lindsay, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete nyitóbeszédében utalt arra, hogy a PWA által alapított Női Vállalkozó Díj, Női Menedzser Díj, Férfi Menedzser Díj, A Jövő Menedzsere Díj, illetve az Investors in People „Magyarország Legkiválóbb Vállalatai” programja rendkívül hasznos kezdeményezések, amelyek hozzájárulnak a vállalatok versenyképességéhez, és a tejes gazdaság számára is igazi értéket teremtenek. „A brit befektetők abban érdekeltek, hogy megfelelő üzleti környezetet találjanak vállalkozásaik számára Magyarországon, és az ilyen a kezdeményezések sokat segítenek ennek kialakításában” – említette Iain Lindsay.

Csóti Gábor, az Investors in People Hungary ügyvezető igazgatója arról beszélt a díjak átadásakor: az IIP a szervezeti kiválóság mérésére, fejlesztésére, fenntartására alkalmas keretrendszer, amely a brit kormány kezdeményezésére indult 1991-ben, hogy a legjobb gyakorlatokkal és megoldásokkal támogassa a vállalatok versenyképességének javítását. Ma már 15.000 akkreditált szervezete van, és pozitív üzleti hatásai bizonyítottak. Az Investors in People ma a humánerőforrás-menedzsment globális mércéjének tekinthető; Magyarországon a brit kereskedelmi kamara segítségével jött létre e program.

A PWA idei díjazottjai

Női Menedzser Díj: Hegedüs Éva, a Gránit Bank Zrt. elnök-vezérigazgatója

Férfi Menedzser Díj: Gazsi Zoltán, az Eisberg Hungary Kft. ügyvezetője

Női Vállalkozó Díj: Dr. Schultheisz Judit, a Gézengúz Alapítvány a Születési Károsultakért alapítója, orvos-igazgatója

A Jövő Menedzsere Díjat idén először osztotta ki a PWA: Greskovits György, a Milestone Intézet alapítója kapta

Az Investors in People Magyarország Legkiválóbb Vállalatai címet nyerték 2016-ban:

Magyar Posta Zrt. Humán Szervezete

Szabó Nyelviskola és Fordítóiroda Kft.

Unilever Magyarország Kft.

p2m Consulting Kft.

SAP Hungary Kft.

MagiCom Kft.

Szatmár Optikai Kft.

Certop Kft.

Budapest Airport Zrt.

Maltacourt Kft.

 

A PWA 2016-os konferenciájának vendégei voltak:

Adriány Kincső, a United Way Magyarország ügyvezető igazgatója; Joerg Bauer, a GE Magyarország elnöke; Benkő Vilmos, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke; Csóti Gábor, az Investors in People Hungary ügyvezető igazgatója; Danks Emese, a Unicef Magyarország ügyvezetője; Dr. Farkas Eszter, a Szegedi Egyetem nemzetközi díjas kutatóprofesszora; Horváth Rita, a Vodafone Tehetség, Képesség és Elkötelezettség programjának vezetője; Heiszler Gabriella, a Spar Magyarország ügyvezető igazgatója; Dr. Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, jogász; Kováts Adél, a Radnóti Színház igazgatója; Lencsés Gergő, a GE Power & Water üzletágának veresegyházi vállalatigazgatója; Major Szilvia, a Metropolitan Egyetem Karrier Centrumának igazgatója; Nemes Orsolya Y-generációs tanácsadó; Pataki Ági filmproducer; Sávainé Ábel Anita, a K&H Bank Képzés és Fejlesztés Főosztályának vezetője; Tammy Nagy-Stellini, a Hays Hungary ügyvezető igazgatója; Tóth Vazul, a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH) elnöke.

 

 

 

Budapest, 2016. május 5.

Lépj velünk kapcsolatba!