2015. június 18-19-én rendezik meg ezt az egyedülálló tanulási platformot. A cél nemcsak a szakmai bemutatkozás, a küldetés, és a programokról ízelítő bemutatása, hanem az is, hogy a vezetőedzők elmondhassák, mit is várnak a Coaching Camptől, és mit szeretnének ők nyújtani a résztvevők számára.
Ilyés Gyula, sportcoach már a két évvel ezelőtti, első rendezvényen bemutatkozott. Most párjával, társával, Ilyés-Dubecz Dorottyával közös programot mutatnak be, amely során összekötik a sport világát az üzleti élettel.A két vezetőedző eltérő élettapasztalata, képzettsége és szakmai életútja, bár nagyon különböző, mégis remekül kiegészíti egymást. Gyula válogatott versenyzőként, és felkészítő edzőként rendelkezik közel három évtizedes tapasztalattal. Dorka már több mint egy évtizede dolgozik az üzleti szférában szervezetfejlesztőként, tanácsadóként, coachként. Mindketten lassan 15 éve önálló vállalkozók, cégvezetők. „Speciális tudásunk a „SÜTI”, azaz a „Sport Üzlet Tett Intuíció”- program – a sport és az üzlet kapcsolata. Ennek néhány szeletével szeretnénk megkínálni a résztvevőket.”- kezdi Dorka a bemutatkozást.
A „SÜTI” azaz a „Sport Üzlet Tett Intuíció”
A két vezetőedző célja az, hogy felismerhetővé tegyék az élsport és az üzlet közötti analógiákat, a kiválasztástól, tehetség-gondozáson át egészen a „dobogóig”, azaz a kiemelkedő üzleti teljesítményig. A 90 percben – reményeik szerint – a résztvevők kimagaslónak fogják értékelni saját teljesítményüket, mivel-, ahogy Dorka mondja- „véleményünk szerint a jelenlevők mindegyike valamely szakterület bajnoka”.
Az önbecsülés, a személyes felelősségvállalás, és a döntés is a programjukban kiemelt figyelmet kap. „Feladatunknak tekintjük, hogy minden szereplő – csapattag – a rendszer valódi részeként jelenhessen meg. Ehhez vízhordókra, és gyúrókra is egyaránt szükség lesz.” – állítják a vezetőedzők. A teljesítőképes tudásnak eladható, piaci értéke van, és a cél ennek a növelése. Mindezek mellett fontos azt is felismeri, hogy az edzéselméleti alapvetések az üzleti életben is relevánsak.
Építő ötleteket, és alkotó közösséget várnak
A program során- technikailag- Dorka az egyéni és a kiscsoportos, tréningelemekkel tűzdelt munkáért, Gyula a prezentációért, illetve az interaktív bemutatkozásért lesz felelős. A vezetőedző páros a programjuk során várja a nyitott, érdeklődő résztvevőket. Emellett pedig nagyon fontos a számukra az is, hogy valódi interaktivitás alakuljon ki a workshopjuk során. Várják az építő megjegyzéseket, a jobbító ötleteket, és a kialakuló együttműködést.
Két évvel ezelőtt már belekóstolhattak a Coaching Camp világába, ami akkor nagyon megtetszett mindkét szakembernek. Most is, a programjukon túl, résztvevőként ismét át szeretnék élni a – Dorka szavaival – „egy-nyelven-beszélünk” élményét. Ez a számukra új impulzusokat, az alkotó közösségben való együttlétet, kötetlen találkozásokat is jelent.
Szerző: Filius Ági