Fél éves öntanulásra hív Zsótér Gina. Öntanulásra, amely megvédhet a kiégéstől, emeli a reziliens kompetenciák szintjét és stresszcsökkentő hatása van. A résztvevők képesek lesznek megújult erőkkel továbblépni az aktuális dilemmákból.
Bagdy Emőke professzor asszony szokta mondani a képzéseinken: „ az autónkat elvisszük ellenőrző, karbantartó szervizre, akkor önmagunkat miért nem ?”
A hivatás, szakma világában a szupervízió ezt a ’karbantartó’ szerepet tölti be. Éppen a segítői szakmákban van a legnagyobb szükség a szupervízióra, ahol fő munkaeszközünk a saját személyiségünk.
Magyarországon a szupervízió sok éve jól működik a szociális szférában, ahol korábban és most is csak nagyon korlátozott erőforrások állnak rendelkezésre. Mégis szánnak belőle szupervízióra, mert tudják, hogy enélkül bekövetkezhet a lelki kiégés, így a szakmai személyiség kifárad, kiégés elindul az a folyamat, hogy ‘úgy tesszünk, mintha rendben lennénk’.
A terápia a magánéletről szól, a szupervízióban meg azzal dolgozzunk, ahogyan a magánélet rátevődik a szakmai, munkahelyi kapcsolatainkra. A szupervízió munkaterülete az ‘nic et nunc’, úgy fogunk együtt dolgozni, hogy lásd a saját működésed, megértsd és motivációd függvényében tudj tovább lépni, abból, amiben vagy.
Sikeresek, hatékonyak szeretnénk maradni azért, hogy a hétköznapokban ne merüljünk le. Ezért fontos, hogy megismerjük a működésünk mögött rejlő mozgatórugókat és fékjeinket is.
A csoportos foglalkozásokon átlagosan 5-9 fő állapodik meg olyan működési keretekben, amelyek biztosítják a titoktartást, bizalmat, egymás tiszteletét és védelmét a közös munkában. A keretek erőteljes kijelölése egy sarkalatos része a szupervíziós folymat elindulásának. Ezt előzi meg egy személyes interjú, ami coachinghoz hasonlóan egy ’nulladik’ talákozásnak felel meg. Első ülésen megszületik a keretmegállapodás, az utolsón pedig a folyamat lezárása.
A szupervíziós üléseken eseteket (dilemmákat, megakadásokat, aktuális problémákat) hoznak be a csoport tagjai. Közös megegyezés szabályozza, hogy ki, mikor és hogyan kéri a csoportban a szupervíziós segítséget. Az egyéni szupervízióban is az lesz téma, ami a leginkább aktuális a kliens számára, amivel foglakozni szeretne.
Lényeges, hogy a szupervízióban nincs semmilyen eredmény elérési kényszer; a lelassulásra és a megértésre koncentrálunk. Az érzelmeink mentén haladunk egyre közelebb önmagunk szakmai megértéséhez.
Csoportvezető: Zsótér Gina, ACC minősített coach, diplomás szupervizor, HR tanácsadó
Csoportlétszám: max. 7-9 fő
Az ülések Időtartama : 90 perc
Ülések száma: 9-11 (további 7-14 opcionálisan)
Helyszín:Budapest, VI. ker. Andrássy út 98. ( Magnet Bank épülete)
Időpontok: kéthetente, előzetes egyeztetéssel; kezdés: 17.30-19.00
Első időpont: 2013. október 19.
Díj:5.500 Ft + áfa / fő / ülés
20 % kedvezmény az MCSZ, aMagyarországi Coach-szervezetek Szövetségének tag szervezeteinek
Jelentkezési határidő: 2013. szeptember 21ig, ezen az e-mail címen.